Lt  En  Ru
 

Naujienos

2012 04 10

Kėdainiuose lankėsi Rybinsko miesto vadovai

Koncerno VIKONDA UAB vadovų kvietimu Kėdainiuose lankėsi Rusijos Rybinsko miesto (Jaroslavlio sritis) savivaldybės administracijos vadovas Jurijus Lastočkinas ir jo pavaduotojas Leonidas Možeiko. Delegaciją viešnagės metu lydėjo koncerno viceprezidentas Juozas Gaidamavičius.
Svečiai susitiko su Kėdainių rajono meru Rimantu Diliūnu ir kitais savivaldybės vadovais, apžiūrėjo miestą, lankėsi koncerno VIKONDA įmonėse.
Lankosi investuotojų kvietimu Rybinsko administracijos vadovas J. Lastočkinas pabrėžė, kad į Kėdainius atvyko koncerno VIKONDA, statančio Rybinske didelį prekybos ir pramogų centrą, vadovų kvietimu.
Susitikime su rajono vadovais svečiai iš Rusijos, lydimi koncerno viceprezidento, rajono savivaldybės tarybos nario J. Gaidamavičiaus, dalijosi įspūdžiais, aptarė savivaldos ypatumus Rusijoje ir Lietuvoje.
„Norime sudaryti investuotojams iš Lietuvos palankias sąlygas, kad jie plėstų mūsų mieste prekybos ir paslaugų sferą, – sakė Rybinsko miesto administracijos vadovas J. Lastočkinas. – Todėl mums įdomu susipažinti su koncerno veikla čia, Lietuvoje. Taip pat norime susipažinti su miesto savivaldybės struktūra, ūkiu, valdymu, pamatyti, su kokiomis problemomis susiduriate ir kaip jas sprendžiate.“
Jis pabrėžė, kad dešimtis milijonų JAV dolerių siekiančios „Vikondos“ investicijos yra svarbios pramoniniam 200 tūkstančių gyventojų turinčiam miestui. Rybinske veikia ne viena stambi modernių technologijų gamykla, užsienio investuotojai stato ir naujas, o paslaugų ir prekybos sferos kol kas sulaukė mažiau dėmesio. Be to, miestui svarbios ir naujos darbo vietos, nors nedarbas šiame centrinės Rusijos mieste tesiekia vos 1,5 procento.
Svečius domino koncerno „Vikonda“ maisto pramonės įmonės – šios srities įmonių Rybinske nėra.
„Koncerną „Vikonda“ laikome rimtu ir ilgalaikiu Rybinsko miesto partneriu“, – administracijos vadovui pritarė jo pavaduotojas L. Možeiko.
Stambus investicinis projektas
„Koncernas VIKONDA Rybinske stato didžiausią mieste prekybos centrą ir viešbutį, – apie verslo plėtrą Rusijoje pasakojo koncerno viceprezidentas J. Gaidamavičius. – Rusijoje vykdomi investiciniai projektai nėra susiję su verslu Lietuvoje ir tai neturės įtakos investicijoms mūsų šalyje.“
Prekybos centro (panašaus dydžio į Kaune veikiančią „Megą“) ir šimto numerių viešbučio statybos jau įpusėjusios.
Pasak J. Gaidamavičiaus, koncernas turi kelis verslo objektus Rusijoje, o Rybinske statomas prekybos centras ir viešbutis – kol kas didžiausias investicinis projektas šioje šalyje.
Kadangi Rybinskas toli nuo Lietuvos, ten dirba vietos statybos įmonės.
„Tai, kad koncernas gali vykdyti labai stambius investicinius projektus, paliudija, jog racionaliai valdomi finansai, o savininkai žiūri į perspektyvą“, – patvirtino J. Gaidamavičius.
Visi Rusijoje pastatyti koncerno objektai dirba „Vikondos“ pavadinimu.
*
Rybinskas – miestas Jaroslavlio srityje, prie Volgos ir Šeksnos upių santakos. Šiame mieste gyventojų skaičius siekia apie 204,6 tūkst. Atstumas iš Rybinsko iki Maskvos – apie 360 km, iki Sankt Peterburgo – 730 km.

IMG_7319_small.jog.jpg

Nuotr. Apie Lietuvos ir Rusijos savivaldybių panašumus bei skirtumus kalbėjosi Kėdainių rajono savivaldybės vadovai (iš kairės) R. Gailiūnas, N. Naujokienė, R. Diliūnas, Rybinsko vadovai J. Lastočkinas ir L. Možeiko bei koncerno VIKONDA UAB viceprezidentas J. Gaidamavičius.
Sukūrė: Dreamsite